Ana Menü

YEMEK TARİFLERİ

HETTÜŞ
MALZEMELER (4 KİŞİLİK)
160 gr (1 bağ) semiz otu
50 gr (2 dilim) bayat ekmek
240 gr (2 adet) domates
80 gr (1 küçük) kuru soğan
10 gr (1 tatlı kaşığı) sirke
20 gr (2 tatlı kaşığı) zeytinyağı
10 gr (1 tatlı kaşığı) limon suyu
Tuz

YAPILIŞI
• Semizotları yaprak yaprak ayıklanır
• İnce doğranan soğan ve küçük bölünmüş ekmekler, sirkeyle karıştırılır.
• Küçük doğranmış domatesler ve bütün olarak bırakılmış semizotu yaprakları harmanlanır.
• Zeytinyağı, tuz ve limon suyu ilave edilip servis tabağına alınır.

Duyurular

Ruhsat Sorgulama

Gemi Ruhsatı Sorgulama
Ruhsat Kod No
Geminin Adı
Donatanı / Sahibi 1
Tc Kimlik

Balıkçı Ruhsatı Sorgulama
Ruhsat Numarası
Adı Soyadı
Gemi Adı

Rize Firmaları


Üye Girişi

Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın

Rize Hava Tahmini

RIZE

Rize'den Canlı Yayın

Güvenli İnternet

Çevrimiçi Kullanıcılar

· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 1,152
· En Yeni Üye: rireimageTres

Hoş Geldiniz

GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK RİZE İL MÜDÜRLÜĞÜ sitesine hoşgeldiniz...

Bakanlığımızın açtığı TARIM TV'yi gezmek için Tıklayınız.

Haberler

ÇİFTÇİLERİMİZE DESTEK OLALIM PROJESİ KAPSAMINDA HİBE TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Bizden Haberler
ÇİFTÇİLERİMİZE DESTEK OLALIM PROJESİ KAPSAMINDA HİBE TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
İlimiz genelinde çiftçi ailelerinin katma değerinin arttırılması amacıyla çiftçilerimize destek olalım projesi adı altında 5 başlıkta proje hazırlanarak 13.04.2014 tarihinde Sn. Milletvekilimiz Hasan KARAL, Sn Vali Yardımcımız Mehmet ÖZER, Güneysu Kaymakamı Gökmen ÇİÇEK, İl Müdürümüz Şafak BULUT, Rize Belediye Başkanı Reşat KASAP, Güneysu Belediye Başkanı Halil TURAN'ın katılımıyla hibe törenimizi gerçekleştirdik.
DEVAMI · - 14 Nisan 2014 · 178 Okunma · Yazdır
BALIK AV SEZONU KAPANDI
Su ürünleri kaynaklarımızdan ekonomik olarak yararlanmak, üretimi ve su ürünleri ihracatını arttırmak üzere, deniz ve iç sularımızdaki su ürünlerinin kalite ve stoklarının korunması, ekonomik türlerin geliştirilmesi ve su ürünleri kalkınma plan hedeflerine ulaşılmasını sağlamak amacıyla Denizlerde ve İç Sularda Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen 3/1 Numaralı Tebliğ ile su ürünleri avcılığına getirilen genel yasaklar 15 Nisan'da başladı.
Buna göre;
*Tüm denizlerde 15 Nisan - 31 Ağustos tarihleri arasında gırgır ağları ile su ürünleri avcılığı, trol avcılığına açık tüm karasularımızda ise 15 Nisan - 15 Eylül tarihleri arasında trol ağları ile su ürünleri avcılığı yasaklanmıştır.
DEVAMI · 16 Nisan 2014 · 14 Okunma · Yazdır
TARIMSAL YAYIM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ DESTEKLERİ İLE İLGİLİ TOPLANTI DÜZENLENDİ
Bakanlığımız tarafından yürürlüğe konulan Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri ve Desteklerinden yararlanma üretici örgütleri kooperatif, kişi ve kuruluşlara il müdürlüğümüz toplantı salonunda İl Müdürü Şafak BULUT'un katılımı ile bilgilendirme toplantısı yapıldı.
DEVAMI · 11 Nisan 2014 · 57 Okunma · Yazdır
ÜRETİCİLERİMİZİN DİKKATİNE..!!!
2014 YILI ÇİFTÇİ KAYIT SİSTEMİ BAŞVURULARI 30 MAYIS 2014 TARİHİNDE SONA ERECEKTİR

2014 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi çiftçi başvuruları 30 Mayıs 2014 tarihinde sona erecektir. Bu tarihe kadar Çiftçi Kayıt Sisteminde kayıtlarını güncellemeyen çiftçilerimiz 2014 yılı tarımsal desteklemelerden (Yaş çay prim desteği hariç) faydalanamayacaktır.

Çiftçilerimizin mağduriyet yaşanmaması için 30 Mayıs 2014 tarihi mesai bitimine kadar İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvurarak, Çiftçi Kayıt Sistemi kayıtlarını güncellemeleri gerekmektedir.
· Yazdır
KAR YAĞIŞI NEDENİYLE ETKİLENEN TARIMSAL ÜRÜN KAYIPLARI ÖN TESPİT ÇALIŞMALARI
Doğu Karadeniz Bölgesi özellikle Rize ilimizde Mart ayının son haftası ve Nisan ayının ilk haftasında hava şartlarında meydana gelen ani ısınma ve soğumalar bitkiler üzerine olumsuz etki meydana getirmiştir.
DEVAMI · 07 Nisan 2014 · 147 Okunma · Yazdır
TARIMSAL YAYIM VE DANIŞMANLIK SINAVI 01 HAZİRAN 2014 TARİHİNDE ANKARA’DA YAPILACAKTIR.
Sınava katılmak isteyen adaylar başvuru belgeleri ve sınav katılım ücreti dekontu ile beraber Rize İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğüne 31 Mart 2014-16 Nisan 2014 tarihleri arasında şahsen yapacaklardır.

DEVAMI · 27 Mart 2014 · 70 Okunma · Yazdır
İl MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TOPLANTI SALONUNDA “MEYVE BAHÇELERİNDE GÜBRELEME” KONULU EĞİTİM BAŞLADI.
Bakanlığımız, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü arasında imzalanan Aktif İşgücü Piyasası Programları İşbirliği Protokolüne uygun olarak “Tarımsal Nüfus Gençleşiyor” projeleri kapsamında; İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda 24-31/03/2014 tarihleri arasında tamamlanacak “Meyve Bahçelerinde Gübreleme” konulu eğitim Ziraat Mühendisi İsmail KÖSEOĞLU tarafından verilmektedir.
DEVAMI · 26 Mart 2014 · 97 Okunma · Yazdır
THY GENEL MÜDÜRÜ VE YÖNETİM KURULU ÜYESİ DOÇ. DR. TEMEL KOTİL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ
Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Temel KOTİL, İl Müdürlüğümüzü ziyaret ederek müdürlüğümüz tarafından yürütülen projeler hakkında bilgiler aldı.
DEVAMI · 21 Mart 2014 · 123 Okunma · Yazdır
SU ÜRÜNLERİ BİRİMİNDE BİLGİ ALIŞVERİSİ TOPLANTISI YAPILDI
Müdürlüğümüz su ürünleri biriminde görevli olan personel İl müdürlüğümüz toplantı salonunda İlimiz balıkçı barınaklarının durumunu inceledi. İl Müdürümüzün başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda balıkçı barınakları yönetmeliği çerçevesinde ilimiz balıkçı barınaklarının mevcut durumu ve sorunları tartışılarak bundan sonraki süreçte yapılması gerekenlerle ilgili kararlar alınmıştır.
DEVAMI · 21 Mart 2014 · 72 Okunma · Yazdır
BALIK YETİŞTİRİCİLİĞİNDE TEKNOLOJİ KULLANIMI PROJESİ KAPSAMINDA İŞLETME SAHİPLERİNE EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR
Bakanlığımız Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca 2012 yılında uygulamaya konulan BALIK YETİŞTİRİCİLİĞİNDE TEKNOLOJİ KULLANIMI PROJESİ KAPSAMINDA ;TRABZON SU ÜRÜNLERİ MERKEZ ARAŞTIRMA ENSTiTÜSÜ akademik personeli tarafından ;Müdürlüğümüz Teknik elemanlarına ve ilimizde bulunan alabalık üretimi yapan işletme sahiplerine damızlık stok yötemi,Balıklarda markalamanın önemi, ,balık bayıltıcıları ve numune alma gibi konularda eğitim verildi
DEVAMI · 21 Mart 2014 · 89 Okunma · Yazdır
İKİZDERE İLÇESİ BAŞKÖY'DE HAYVAN SAĞLIĞI TARAMASI YAPILDI
Hayvan Sağlığı Şube Müd.Gıda Tarım ve Hayvancılık Rize İl Müdürlüğü, İkizdere İlçe Müdürlüğü ve Samsun Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğü işbirliği ile, 10.03.2014 tarihinde İkizdere İlçesi Başköy Köyü mevkiinde, sığırlarda sağlık taraması yapılarak hayvan sahiplerine zoonoz hastalıklar, bakım,besleme ve hijyen hakkında bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirildi...
DEVAMI · 13 Mart 2014 · 108 Okunma · Yazdır
BİMER (Başbakanlık İletişim Merkezi)

Toplumsal Bilincin Artırılmasına Yönelik Tedbirler kapsamında “İstek, öneri ve şikayetlerinizi Bimer'e iletin" Tüm Bakanlık/kamu kurum ve kuruluşlarının merkez ve taşra teşkilatlarının panolarda, kurumsal internet sayfalarında duyurulması ve sergilenmesi öngörülmüştür.
DEVAMI · 06 Mart 2014 · 103 Okunma · Yazdır
TEMİZLİK VE ŞOFÖR HİZMETİ VE ÖZEL GÜVENLİKÇİ PERSONELLERİNE İŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ VERİLDİ

İl Müdürlüğümüzde Hizmet alım yoluyla satın alınan Temizlik ve Şoför hizmeti 27.02.2014 tarihi ve özel güvenlik 26.02.2014 tarihinde yüklenici firma tarafından çalıştırılan elemanlarına İş sağlığı ve güvenliği 6311 sayılı kanunu kapsamında eğitim verilmiştir
DEVAMI · 03 Mart 2014 · 142 Okunma · Yazdır
İKİZDERE İLÇEMİZDE SAĞLIK TARAMALARI DEVAM EDİYOR

14.01.2014 tarihinde İkizdere İlçe Müdürlüğümüze Başköy Köyü muhtarı Ahmet AŞAR tarafından Köyünde sığır cinsi hayvanlarda yavru atıkları meydana geldiği bilgisi bildirilmiştir. Gelen ihbar sonrası İkizdere İlçe Müdürlüğümüz söz konusu mevkide ivedilikle incelemeler başlatıp sağlık taramalarını gerçekleştirmiştir.
DEVAMI · 25 Şubat 2014 · 185 Okunma · Yazdır
ARDEŞEN İLÇE MÜDÜRLÜĞÜNDE KİVİ YETİŞTİRİCİLİĞİ VE ORGANİK TARIM KONULU EĞİTİM TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Rize Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Ardeşen İlçe Müdürlüğünce kivi yetiştiriciliği ile Organik tarım ve organik desteklemeler konulu bir eğitim toplantısı düzenlenmiştir.
DEVAMI · 14 Şubat 2014 · 173 Okunma · Yazdır
Sayfa oluşturulma süresi: 0.40 saniye
1,737,878 Tekil Ziyaretçi