Ana Menü

YEMEK TARİFLERİ

HETTÜŞ
MALZEMELER (4 KİŞİLİK)
160 gr (1 bağ) semiz otu
50 gr (2 dilim) bayat ekmek
240 gr (2 adet) domates
80 gr (1 küçük) kuru soğan
10 gr (1 tatlı kaşığı) sirke
20 gr (2 tatlı kaşığı) zeytinyağı
10 gr (1 tatlı kaşığı) limon suyu
Tuz

YAPILIŞI
• Semizotları yaprak yaprak ayıklanır
• İnce doğranan soğan ve küçük bölünmüş ekmekler, sirkeyle karıştırılır.
• Küçük doğranmış domatesler ve bütün olarak bırakılmış semizotu yaprakları harmanlanır.
• Zeytinyağı, tuz ve limon suyu ilave edilip servis tabağına alınır.

Duyurular

Ruhsat Sorgulama

Gemi Ruhsatı Sorgulama
Ruhsat Kod No
Geminin Adı
Donatanı / Sahibi 1
Tc Kimlik

Balıkçı Ruhsatı Sorgulama
Ruhsat Numarası
Adı Soyadı
Gemi Adı

Rize Firmaları


Üye Girişi

Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın

Rize Hava Tahmini

RIZE

Rize'den Canlı Yayın

Güvenli İnternet

Çevrimiçi Kullanıcılar

· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 2

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 1,158
· En Yeni Üye: wgfliraline

Büyükbaş Hayvan Kayıt Sistemi

Hayvan Sağlığı Şube Müd.Hayvan Kimlik Sisteminin AB mevzuati hükümleri ve uygulamalarına uygun olması amacıyla Hayvan Kayıt Sisteminde Bakanlığımızca bazı değişiklikler yapılmıştır.Bu bağlamda;

1-Bilindiği üzere Ülkemizde büyükbaş hayvan kayıtları Türkvet bilgi sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Türkvet’teki bilgilerin güncel olması için yetiştiriciler, işletmesinden başka yerlere ve başka yerlerden işletmesine yapılacak tüm sığır cinsi hayvan hareketlerini ve işletmedeki hayvanların tüm doğum ve ölümlerini 7 gün içinde bağlı bulunduğu İl/İlçe Tarım Müdürlüklerine bildirecek ve bu bildirimler esas alınarak sistemde kayıtlar güncellenecektir.
2-T.C. No bilgisi kayıtlı olmayan yetiştiricilerle ilgili Türkvet sisteminde işlem yapılması engellenmiş olup, bu bilgilerin hayvan sahipleri tarafından merkezde Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğümüze, ilçelerde ise Tarım İlçe Müdürlüklerimize bildirilmesi gerekmektedir.
3- İşletmedeki hayvanlara ait bildirimler; yetiştirici tarafından “İşletmedeki Hayvan Bildirim Formu” doldurularak, şahsen İl/İlçe Müdürlüklerine, köylerde 4-B sözleşmeli tarım danışmanlarına, ilgili Birlik görevlilerine, serbest veteriner hekimlere, muhtarlara, hayvan pazarı yöneticilerine yapılacaktır.Görevlilere teslim edilen bu formlar bildirim tarihinden itibaren en geç 7 gün içinde İl/İlçe Müdürlüklerine teslim edilecektir. Formlar İl/İlçe Müdürlükleri tarafından en kısa sürede işleme konulacak ve elektronik ortamda sisteme kaydı yapılacaktır.
4-01 Temmuz 2010 tarihine kadar 0-6 aylık arası hayvanların küpeleme işlemleri tamamlanacak olup .Bu tarihten sonra uygulamaya konulacak olan Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması Tescili ve İzlenmesi Hakkındaki Yönetmeliğin değişik 16.Maddesine göre; Hayvanlara kulak küpesi takma işlemi, doğumundan itibaren en geç 20 gün içinde uygulanacak, hayvanın doğduğu işletmeyi terk etmesi gerektiğinde ise (20 günlük süre beklenmeden) küpe uygulanacak ve sisteme kayıt edilecektir.”

Üreticilerimizin, Bakanlığımızın desteklemeleri hususunda veya hayvan alım/satım ve sevk işlemlerinde herhangi bir sebeple mağdur olmamaları için kayıt ve küpeleme çalışmalarına gereken hassasiyeti göstermeleri önemle duyurulur.

Sayfa oluşturulma süresi: 0.07 saniye
1,740,999 Tekil Ziyaretçi